Zbyněk Gabriel

Ke cvičení ho původně přivedly zdravotní problémy s páteří, vyplývající z náročného života ve vedení korporací a vrcholového sportu v mládí. Protože mu cvičení hodně pomohlo, začal ho dále studovat a postupně začal pomáhat ostatním lidem tím, že je cvičení učí také. Lidí, kteří mají podobné problémy, je hodně. Z hlubšího zájmu o čínskou zdravovědu studuje tradiční čínskou medicínu na TČM Institutu v Praze. Je certifikovaným terapeutem léčebného QI GONG druhého stupně. QI GONG cvičí 16 let spolu s Tchai-ťi (6let) pod vedením mistra Otakara Chocholy. Poslední 4 roky cvičí léčebný QI GONG pod vedením Vlastimila Kroupy.

V období podzimu může docházet k emoční nerovnováze, kterou pociťujeme jako smutek či depresi. V tomto období jsou ohroženy orgány ve znamení KOVU - tj. PLÍCE a TLUSTÉ STŘEVO

Nerovnováha plic se může projevovat jako smutek, pocit, že vás něco tíží, že něco nemůžete rozdýchat. Jste zranitelní, nemáte důvěru sami v sebe. V horším případě trpíte melancholií nebo depresemi.

K vyladění emocionálního přetlaku přichází jako skvělý pomocník cvičení QI GONGU, který je schopen pomoci na několika úrovních:

  • pomůže vám uzdravit tělo a zlepšit fyzickou kondici
  • naučí vás se uvolnit a cítit se lépe ve svém těle
  • nabije vás energií a doplní vaše rezervy energie, abyste měli z čeho energii brát, když ji potřebujete
  • umožní vám nahlédnout do podstaty emocí, které vás tíží, a zacházet s nimi tak, aby vás nevyváděly z rovnováhy
  • ukáže vám, jak si udržet pozitivní, vyrovnaný stav mysli a být v životě spokojení.

 

QI GONG cvičíme každou středu od 9.00 do 10.30 hod. 

Pravidelné cvičení Qi Gong - cvičení pro zdraví a dobrou pohodu je tisíce let staré cvičení, kterému se někdy říká taoistická jóga. Je jako dělané pro dnešní moderní a často hektický život: zbaví vás každodenních starostí, uvolní emoce, podpoří energetický tok tělem, pročistí jej a doplní energii. Velmi dobře pomáhá při bolestech páteře, hlavy, chronické únavě, ztrátě energie a mnoha dalších problémech.
Naučíte se uvolnit a zrelaxovat tělo, detoxikovat jej a doplnit a harmonizovat jednotlivé orgány. Při cvičení dostanete komentář k tomu, co který cvik dělá a kam zaměřit svojí pozornost.
 

Cena lekce je 200 Kč.

Chcete se na něco Zbyňka zeptat či se objednat na cvičení? Napište mu zde.