TSI

TSI - Tělově svalové informace

Co to je TSI?

Chiropraktik Dr. John F. Thie z Applied Kinesiology (aplikované kineziologie) předložil světu koncem šedesátých let srozumitelný elaborát, týkající se komunikace těla na nevědomé úrovni. Přesně tak, jak to známe z kineziologie. Tuto metodu obohatil zkušenostmi své 20ti leté praxe kineziologa, maséra, ale i trenéra Petr Pučelík a vznikla metoda TĚLOVÉ SVALOVÉ INFORMACE, ve zkratce TSI, na kterou získal se svou kolegyní Dagmar Chmelířovou (praktik čínské medicíny, celostní výživový terapeut, lektor) ochrannou známku. Můžeme číst v našem těle jako v mapě - a zjišťovat, co se uvnitř děje. TSI je výborným nástrojem, jak začít “ opravovat”.

Pro koho je TSI určeno?

TSI mohou využít naprosto všichni - ať už jako klienti nebo všechni Ti, kterým zdraví není lhostejné a mají chuť se na něj podívat v souvislostech.. Našimi klienty jsou i domácí mazlíčci, které lze přes jejich páníčky testovat - kdo nevyzkouší, neuvěří.

Ceny TSI

Přípravka     690,-   doba trvání 2 hodiny
Refresh      2 200,-   doba trvání 3 hodiny
TSI I.            6900,-   doba trvání 3 dny
TSI II.        13 900,-   doba trvání 3 dny
TSI III.      19 900,-   doba trvání 3 dny

Přípravka

Cílem tzv. “PŘÍPRAVKY” je stručné vysvětlení fungování TSI některých pojmů a souvislostí, které z toho vyplývají. Např.: orgánové hodiny, orgány a jejich meridiány.. Vycházíme ze zkušenosti, že pokud některý z účastníků kurzu ještě neslyšel nebo neví k čemu je daná informace nutná, zabere vysvětlování na kurzu poměrně dlouhou dobu, kterou bychom mohli věnovat praktikování. Po PŘÍPRAVCE se můžete rozhodnout, jestli je tento kurz určený právě Vám.

Refresh

Smyslem pořádní REFRESHŮ je zopakování si naučeného, sdílet svoje zkušenosti, ptát se, s čím se během osobního praktikování absolventi setkali a nevěděli si rady, nebyli si jisti anebo naopak - s čím si dokázali poradit a co se jim povedlo. A protože je opakování matka moudrosti - opakování není nikdy dost…

Jak probíhají semináře TSI?

Kurzy TSI jsou rozděleny do jednotlivých stupňů – TSI I, II, III.

Každý stupeň trvá 3 dny, možnost zopakování si naučeného je možnost na tzv. Refresh kurzech.

Pokračovací kurzy TSI jsou mimo jiné příjemné tím, že se účastníci již znají. Nejen mezi sebou, ale i s metodou TSI, kterou všichni nějakou dobu praktikují. Na sobě, rodině, přátelích, vlastně všech, kteří projevili chuť nechat se “otestovat”..

Co se na kurzech TSI naučíte?

  • proč je důležitá souvislost a rovnováha mezi psychikou, trávením a pohybem
  • jak propojovat konec a začátek dráhy daného orgánu, jemně, prsty, bez tlaku
  • k vybranému orgánu přiřadíme vhodné vitamíny a minerály obsažené nejen ve výživě, ale i ve správně zvolených potravinových doplňcích
  • testování a vhodnost dané potraviny, potravinového doplňku včetně jeho užití
  • meridiány a jejich přiřazení k orgánům
  • orgánové hodiny
  • jak okamžitě pomoci při stavech nehody, úrazu, šoku, traumatu
  • provádět metodu vleže, vstoje, vsedě..
  • vnímat souvislosti

... a mnoho dalšího..

TSI - tělově svalová informace - Institut FÍNA
FÍNA - institut alternativních směrů - TSI
TSI I. - Institut alternativních směrů FÍNA